ارتباط با رییس اصناف

اعضای هیات رییسه

جستجو

کمیسونها و اتحادیه ها

اطلاعیه ها و بخشنامه ها

آمار بازدیدکنندگان

  • افراد آنلاین: 1
  • بازدید امروز: 431
  • بازدید دیروز: 404
  • بازدید کل: 392460
  • ورودی موتورهای جستجو : 9994
  • IP شما: 54.224.91.246

به همت اتاق اصناف مرکز استان فارس؛

نشست مشترک اتحادیه تعمیرکاران و فروش تلفن و موبایل و کمسیون قاچاق کالا در اتاق اصناف فارس برگزار شد

به همت اتاق اصناف مرکز استان فارس؛نشست مشترک اتحادیه تعمیرکاران و فروش تلفن و موبایل و کمسیون قاچاق کالا در اتاق اصناف فارس برگزار شد


در طرح رجیستری گوشی موبایل قرار است شماره سریال گوشی های وارداتی پس از ثبت در گمرک به سامانه های وزارت صنعت منتقل و سپس به مسوول اجرا وزارت ارتباطات برای استفاده اپراتورها ارسال شود. همچنین قرار است آنچه برای استفاده در اختیار اپراتورها قرار میگیرد برای جلوگیری از امکان جعل شناسه ای ترکیبی ابشد این شناسه از ترکیب دو شناسه یکتای شماره سریال گوشی و شناسه یکتای سیم کارت به علاوه یک شناسه دیگر برای موارد استثنا ساخته میشود.
نخستین پرسش اساسی درباره رجیستری امکان تغییر شماره سریال است در تجربه قبلی اجرای رجیستری در سال 85 بازار تعمیرکاران گوشی موبایل رونق گرفت زیرا آنها با تغییر شماره سریال گوشی های قاچاق به شماره سریال یک گوشی مجاز وارداتی اقدام به فروش کالای قاچاق میکردند در نتیجه این اقدام امکان پیگیری گوشی مسروقه نیز از بین رفت زیرا در یک نمونه 130 هزار گوشی تنها با یک شماره سریال ثبت شده ود در روش جدید فرض بر این ست که با جدیدت در ثبت شماره سریالها تخلف ثبت سریال برای چند گوشی حادث نشود و در نتیجه استفاده از یک شماره سریال تنها برای یک گوشی امکان پذیر باشد.
سيد علی دستغیب رییس اتحادیه موبایل در نشست مشترکی که با حضور کمسیون قاچاق کالا با هیات رییسه و اعضا صنف موبایل فروشان شیراز برگزار شد در مورد رجیستری گوشی های موبایل اظهار داشت:قرار بود این طرح تا مهر ماه سال جاری اجرایی شود اما متاسفانه با مشکلاتی رو به رو شد که با رفع این مشکلات تا پایان امسال این طرح اجرایی میشود.
وی در ادامه به 9درصد مالیات ارزش افزوده اشاره کرد و تصریح کرد: به دلیل نبود تولیدات داخلی گوشی موبایل در داخل کشور،بنابراین نباید پرداخت 9 درصد مالیات که حمایت از تولیدات داخلی است شامل این صنف شود.
او اضافه کرد: اگر مالیات 9 درصد برداشته شود تفاوت بین کالای ما با جنس قاچاق کم میشود و دیگر شاهد کالای قاچاق در بازار نخواهیم بود.
دستغیب با بیان اینکه تمام تلاشمان را برای راه اندازی یک تعاونی در شهر شیراز کرده ایم گفت: این کار با سختی هایی رو به رو است که امیدواریم هر چه سریعتر حل شود تا بتوانیم این تعاونی را راه اندازی کنیم .
*رییس اتاق اصناف مرکز استان فارس: مقابله با قاچاق کالا یک ضرورت است
سید محمود هاشمی نیز در این نشست مشترک اظهار داشت: تمام صنف ها با پشتوانه اعضا آن اداره میشود و وجود نسل جوان تحصیل کرده در این صنف باعث امیدواری است تا اینکه سهمی که در کشور بر عهده گرفته اند بهتر اجرا شود.
وی با بیان اینکه موضوع موبایل در بحث قاچاق کالا در اولویت نخست قرار دارد افزود: برگزاری چنین جلساتی به دلیل اهمیت این موضوع است بنابراین بایستی تلاش شود آرامش در بازار حاکم باشد.
رییس اتاق اصناف مرکز استان فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر آرامشی در سطح عرضه کالا در این صنف وجود دارد که باید آن را حفظ کرد گفت: برای ثابت ماندن این فضا و تنظیم بازار موبایل،مقابله با قاچاق این کالا یک ضرورت است.
وی اضافه کرد: امیدواریم به گونه ای وضعیت بازار موبایل تنظیم شود که هم وارد کننده و هم توزیع کننده شناخته شده باشند.
*نایب رییس اتحادیه موبایل شیراز: واحدهایی که دارای مجوز هستند از کالای قاچاق استفاده نمیکنند
زبرجد در این نشست اظهار داشت: با توجه به اینکه صنوف جزو قوی ترین نهاد مدنی کشور و اصناف هم نمادی از اقتصاد مقاومتی است.
او با بیان اینکه وجود سه میلیون واحد صنفی و 380 اتاق اصناف در کل کشور ، یکی از بزرگترین نهادهای مدنی محسوب میشوند گفت: نزدیک به هشتصد واحد صنفی موبایل با مجوز در شیراز در حال فعالیت هستند.
وی تصریح کرد: هیچکدام از واحدهایی که دارای مجوز هستند از کالای قاچاق استفاده نمیکنند و اصرار به خرید جنس قاچاق ندارند . کلیه قطعات خود را از تهران تهیه میکنند و با شرکتها در ارتباط هستند.
نایب رییس اتحادیه موبایل فروشان شیراز بیان کرد: ساختار موبایل تشکیل شده از سیستم عامل و سخت افزار و هیچ کشوری در دنیا وجود ندارد که انحصارا تولید یک گوشی را انجام دهد به این علت که برای تولید یک گوشی قطعاتی لازم است که هر کدام از جایی تهیه میشود و مجموع آن در یک کشور ثالث تولید و طراحی میشود.
او اضافه کرد: حمایت از تولید داخلی در راستای اقتصاد مقاومتی در حوزه موبایل عملا غیر منطقی است و مصداق ندارد چرا که تکنولوژی لحظه به لحظه اتفاق می افتد.
زبرجد کمبود جنس های دارای گارانتی را یکی از مشکلات عمده این حوزه دانست و بیان کرد: از دیگر مشکلات این حوزه این است که هم مالیات ارزش افزوده شرکت های وارد کننده به ارگانهای زیربط پرداخته میشود و هم اینکه در آمد دارایی مالیات بر درآمد را میپردازند بنابراین زمانی که این مسایل وجود داشته باشد ساماندهی به کندی صورت میگیرد.
*نماینده کمسیون قاچاق کالا: رجیستری موبایل تا پایان امسال اجرایی میشود
بیگدهی در این نشست به موضوع رجیستری موبایل ها اشاره کرد و اظهار داشت: از صنف موبایل فروشان میخواهیم که به دلیل اجرایی شدن رجیستری موبایل تا پایان امسال، جنس مورد نظرشان را از نمایندگی های رسمی خریداری کنند.
او اضافه کرد: به محض اجرایی شدن این طرح گوشی های که خارج از نمایندگی ها خریداری شده غیر فعال خواهند بود.
تارخ درج خبر : 15/10/1395 ساعت 11:23

تاریخ درج :  1395/10/15

تعداد بازدیدها : 560
 

ارسال نظر


نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

پیام رهبر

تبلیغات

مرکز طراحی وب زئوس

لینک های مفید

اوقات شرعی

نظر سنجی

نظر شما در مورد محتوای سایت چیست؟